امروز

یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

 سمپوزیوم « تاریخ معماری و حفاظت در منطقه قفقاز» با همکاری دو دانشگاه یدی تپه استانبول و دانشگاه ارومیه بر اساس تفاهم نامه فی مابین دو دانشگاه و به همت دانشکده های معماری هر دو دانشگاه در تاریخ ۱۹/ ۲/ ۱۴۰۳ از ساعت ۹ صبح تا ۶ عصر در دانشگاه

 یدی تپه استانبول با حضور پرشور دانشجویان و اساتید این دانشگاه  برگزار شد. 

 در این سمپوزیم از مجموع ۳۰ مقاله منتخب جهت ارائه بیش از ۳۰ درصد  مقالات  توسط اعضای هیئت علمی دانشگاه ارومیه ارائه گردید.

 در پایان مراسم موسس دانشگاه یدی تپه ایراد سخنرانی کردند و ضمن اعلام خرسندی از برگزاری این برنامه خواستار تداوم برگزاری این سمپوزیوم در سال های آتی شدند.

 همچنین پرفسور گلچین دبیر برگزاری این سمپوزیوم در قالب بیانه،  بر تداوم برگزاری این برنامه و همکاری بین دو دانشگاه ارومیه و یدی تپه استانبول تاکید داشتند.

 دیدار و گفتگو در رابطه با همکاریهای آتی  علمی، پژوهشی و آموزشی توسط دکتر عباس زاده ریاست دانشکده معماری، شهرسازی و هنر به نمایندگی از دانشگاه ارومیه با  موسس دانشگاه یدی تپه و همچنین  ریاست دانشکده معماری آن  دانشگاه از دیگر برنامه های این

 رخداد بین المللی بود.، همچنین در خلال این سمپوزیوم برنامه جانبی بازدید از میراث معماری و شهرسازی شهر استانبول صورت پذیرفت.